
Styrodur to coraz częściej polecanym materiał. Tylko z czym właściwie mamy do czynienia? Czym jest styrodur? Jakie ma zastosowanie? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście, więc zachęcamy Cię do zapoznania z jego treścią!
Styrodur – o czym mowa?
Styrodur inaczej polistyren ekstrudowany, to rodzaj materiału, który powstaje ze spienionego polistyrenu i składa się z małych, zamkniętych komórek, co skutkuje tym, że wykazuje wysokie właściwości termiczne. Z tego powodu wykorzystuje się głównie do izolacji termicznej różnorodnych powierzchni. Co więcej, podaje się, że to właśnie styrodur jest bardziej skuteczny w ociepleniu niż inne dostępne materiały, w tym na przykład jest chętniej polecany niż styropian czy wełna mineralna http://salon-soft.pl. Materiał ten idealnie nadaje się do ocieplania budynków i przestrzeni, które narażone są na działanie niskich temperatur, czy innych trudnych warunków atmosferycznych. To jednak nie wszystko, ponieważ styrodur charakteryzuje się też dużą wytrzymałością na działanie czynników obciążających, więc z powodzeniem można go wykorzystać nawet przy konstrukcjach narażonych na duże obciążenia i ściskanie.
Styrodur – zastosowanie
Strodur ma bardzo szerokie zastosowanie. Gdzie dokładnie sprawdzi się ten materiał? Podstawowe i zarazem najbardziej popularne zastosowanie styroduru to ocieplanie ścian budynków mieszkalnych, ale nie tylko, ponieważ sprawdza się również na wielu innych budynkach. Materiał ten świetnie sobie radzi z wilgocią, więc najczęściej używany jest do zabezpieczenia ścian fundamentowych oraz piwnicznych. Na tym jednak nie kończy się jego zastosowanie, ponieważ z powodzeniem można go wykorzystać również na podłogach, ponieważ nie dość, że świetnie chroni przed wilgocią, to jest jeszcze odporny na uszkodzenia, więc sięgając po niego, można zapewnić sobie solidne podłoże, które będzie nam służyło przez długie lata. Poza tym mamy też do czynienia z produktem, który ze względu na doskonale właściwości termoizolacyjne i małą nasiąkliwość może zostać wykorzystany na dachach budynków, a dokładniej mówiąc do jego ocieplenia.