0 3 min 2 lata

Budowa domu zawsze daje powody do radości, ale niestety, zanim będziemy mogli cieszyć się jego posiadaniem w Płocku, czeka nas długa droga. Jakie kroki musimy podjąć, by ruszyć z budową w Płocku? Podpowiadamy!

Projekt budowlany

Wydawać by się mogło, że wystarczy mieć działkę w Płocku i już będziemy mogli zabrać się do

realizacji marzeń o posiadaniu domu. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i zanim zaczniemy jakiekolwiek prace, musimy najpierw zająć się stworzeniem projektu budowlanego http://i-heaven.pl. Oczywiście nie jesteśmy zdani sami na siebie, ponieważ do dyspozycji mamy wykwalifikowane osoby. Co ciekawe, możemy u nich nie tylko nabyć gotowe projekty, ale również zamówić taki, który będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami, czy marzeniami.

Znalezienie odpowiedniej ekipy budowlanej

Nad realizacją projektu budowlanego musimy czuwać wykwalifikowana ekipa, więc gdy będziemy chcieli, aby wszystkie prace przebiegły sprawnie i bezproblemowo, to należy zapewnić sobie odpowiednie wsparcie. W Płocku działa wiele takich firm budowlanych, ale to wcale nie oznacza, że możemy zgłosić się do pierwszej z nich. Godne uwagi są tylko profesjonalne firmy budowlane i gdy będziemy szukali jakiejś dla siebie, to tylko takie powinniśmy brać pod uwagę. Co więcej, po jej znalezieniu należy spisać umowę, która jasno określi, jakie prace powierzamy danej firmie i jakie koszty się z tym wiążą.

Pozwolenie na budowę

Aby prace budowlane mogły ruszyć pełną parą, to musimy jeszcze wystąpić o stosowne pozwolenie. W tym celu należy udać się urzędu i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Razem z nim należy załączyć niezbędne dokumenty, w tym na przykład plan zagospodarowania działki, czy projekt budowlany. Złożenie wniosku, że nie oznacza, że w urzędzie od ręki otrzymamy pozwolenie na budowę. Zwykle formalności trwają od kilku dni do kilku tygodni, ale gdy starosta wyda nam pozwolenie, to będziemy mogli ruszać już z budową. Dlatego warto wszystko dobrze rozplanować i w odpowiednim momencie złożyć wniosek, ponieważ dzięki temu ekipa będzie mogła ruszyć z budową w wyznaczonym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *