0 3 min 2 lata

Sufity podwieszane cieszą się coraz większym powodzeniem i nie ma co się dziwić, ponieważ nie dość, że wyglądają bardzo efektownie, to jeszcze można je szybko zamontować i pozwalają zakryć stare tynki oraz przewody instalacji. Tylko co robić, gdy pojawią się pęknięcia na suficie podwieszanym? Jak sobie z nimi poradzić? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Co może doprowadzić do pęknięcia na suficie podwieszanym?

Tak naprawdę to trudno jest ustalić, jakie są przyczyny pęknięć na sufitach podwieszanych. Niektórzy fachowcy http://ncipelczynskiego.pl twierdzą, że wcześniej, czy później to każdy musi liczyć się z tym, że zaczną się pojawiać pęknięcia. Co więcej, podobno nawet nie ma uniwersalnej metody, która jest w stanie pomóc nam się przed tym ochronić. Jednak spotkać się można też z opinią, że pęknięcia to niestety efekt nieodpowiedniego montażu, w tym na przykład źle wykonanego stelażu, czy błędnie zamocowanej płyty gipsowej. Jeśli zajmowaliśmy się tym we własnym zakresie, to niestety winą będzie nasza niewiedza, a czasami zbytni pośpiech. Oczywiście zdarzają się też przypadki, gdy fuszerkę odwalają „fachowcy” i niestety ich nieodpowiedni montaż będzie oznaczał dla nas konieczność podjęcia dodatkowych działań.

Jak sobie poradzić z uszkodzeniem?

To, jakie dokładnie kroki powinniśmy podjąć, zależy od tego, z jakimi dokładnie uszkodzeniami mamy do czynienia. Jeśli pęknięcia pojawią się w spoinach między regipsami to musimy liczyć się z tym, że naprawa nie będzie możliwa, a jedyne, co możemy zrobić, to po prostu je zamaskować. Jeśli okaże się, że pęknięcia będą bardzo głębokie i wpłyną niekorzystnie na wygląd całego pomieszczenia, to jedynym sposobem na ich usunięcie będzie rozbiórka całej konstrukcji i ponowny montaż stelaża z płytami. Aby tym razem wszystko przebiegło bez zarzutu i żebyśmy znów nie musieli przejmować się pęknięciami, lepiej, żeby zadania zlecić komuś, kto dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a także cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *