0 3 min 2 lata

 Coraz więcej osób stawia na ciszę i spokój, a więc zakup działki pod Warszawą i wybudowanie na niej domu wydaje się najlepszą decyzją. Tylko jak wybrać działkę? Na co należy zwrócić uwagę, aby jej zakup okazał się dobrą decyzją? Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekt, więc jeśli chciałbyś je poznać, to zajrzyj do naszego tekstu.

Lokalizacja i wielkość działki

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie chcielibyśmy nabyć działkę pod Warszawą oraz jakiej ma być wielkości http://kajaknaweekend.pl. Wybierając coś dla siebie, warto postawić na taką działkę, która będzie miała dobrą infrastrukturę dróg, ponieważ dzięki temu nie będziemy mieli trudności z dojazdem do pracy, szczególnie gdy pracujemy w samym centrum Warszawy. To jednak nie wszystko, ponieważ równie ważne jest to, czy będzie ona odpowiednia pod względem wielkości. Dlatego ustalając, jakiej działki dla siebie szukamy, warto określić potrzebny metraż.

Plany zagospodarowania przestrzennego i rodzaj gruntu

Gdy znajdziemy już coś odpowiedniego dla siebie, to wcale nie oznacza, że od razu powinniśmy przechodzić do negocjacji, czy podpisywania umowy. Jeśli chcemy upewnić się, że to będzie dobra inwestycja i nic nie zakłóci naszego spokoju po wybudowaniu domu, to należy sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego, czyli to, czy w okolicy działki nie będą prowadzone jakieś inwestycje, w tym na przykład droga ekspresowa. Poza tym musimy także sprawdzić, czy oferowana działka faktycznie nadaje się pod zabudowę. W tym celu należy sprawdzić rodzaj gruntu występującego na działce, ale z tym nie będzie żadnych trudności, ponieważ wystarczy poprosić właściciela działki o udostępnienie badań geologicznych gruntu.

Stan prawny działki

Wydawać by się mogło, że odpowiedni rodzaj gruntu oraz wielkość działki to już znak, że można umawiać się na podpisanie umowy. Jednak musimy jeszcze pamiętać o tym, aby sprawdzić stan prawny działki. Niestety często takie informacje, jak roszczenia trzecich osób, czy zobowiązania finansowe są zatajane, więc jeśli nie dopilnujemy wszystkiego, to możemy nabyć tere z zadłużeniem, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Dlatego, zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę, musimy sprawdzić księgę wieczystą. Z niej dowiemy się, czy na terenie, który chcemy nabyć pod Warszawą, są jakieś zobowiązania. Jeśli okaże się, że jest to działka wolna od kredytów, czy innych roszczeń, to możemy dopełnić formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *