0 3 min 2 lata

 

Gdy umiera osoba bliska większość osób decyduje się na pochowanie zmarłego, co wymaga zamówienia nagrobka. Wprawdzie śmierć osoby bliskiej związana jest z silnymi emocjami, ale warto jest odpowiednio przygotować się do wizyty w zakładzie kamieniarskim. Pozwala to znacznie szybciej przeprowadzić formalności związane z zamówieniem nagrobka.

Zamówienie nagrobka może być zrealizowana wyłącznie przez osobę, która jest właścicielem grobowca. W zależności od cmentarza czy wieku grobowca warto jest wcześniej, choćby telefonicznie dowiedzieć się jakie są formalności związane z potwierdzeniem bycia właścicielem grobowca. W przypadku małych cmentarzy, jak te na wsiach czy parafialne najczęściej potwierdzenie bycia właścicielem grobowca może być zrealizowane w formie pisemnego oświadczenia. Natomiast przy dużych cmentarzach niezbędne bywa wystawienie pisemnych pełnomocnictw dla zakładów kamieniarskich, które będą realizowały prace przy wykonywaniu nagrobka. Oczywiście o formalności związane z realizowaniem prac przy nagrobkach warto wcześniej spytać w kancelarii cmentarza. Wówczas można mieć pewność, że prace przy nagrobku nie będą się przeciągały ze względu na formalności.

Zamówienie nagrobka

Do wykonania nagrobka warto wybrać odpowiednie zakłady kamieniarskie, czyli takie które mają odpowiednie opinie, doświadczenie na rynku czy ceny. W większych miastach można wybierać z szerokiej oferty zakładów kamieniarskich. Warto wstępnie sprawdzić ofertę zakładów kamieniarskich za pośrednictwem stron firmowych. Sprawdzić można opinie klientów na temat poszczególnych firm realizujących blog o firmach. Porównać można cenniki poszczególnych zakładów kamieniarskich.

Ceny za nagrobki

Przy zamówieniach nawet najtańszych nagrobków trzeba liczyć się z wydatkami rzędu od trzech do pięciu tysięcy. Tego typu nagrobki realizowane są z wykorzystaniem granitu krajowego czy chińskiego. Natomiast pomniki z importowego granitu, jak kolorowy granit czerwony, niebieski czy zielony to koszty wykonania nagrobka w okolicach ośmiu tysięcy. Decydować można się również na projekty nagrobków, które realizowane są na indywidualne zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *