Czym jest pięta Haglunda?

Czym jest pięta Haglunda? Mianowicie jednym z dolegliwości oraz przypadłości powiązanych z jałową martwicą guza kości piętowej, jaka nie jest dosyć popularna a tym samym zbyt często spotykana. Przede wszystkim pięta Haglunda występuje u młodych osób, jakie de facto szybciej rosną niż ich kości, co za tym idzie dochodzi do zwyrodnienia kości piętowej co za tym idzie pojawia się narośl kostna na naszej kości piętowej. Niestety pięta Haglunda jest bardzo często mylona z innymi przypadłościami, zwłaszcza ostrogą piętową względem płaskostopiem, gdyż posiada podobne wręcz objawy. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż pięta Haglunda wymaga zdiagnozowania przez ortopedę, a więc specjalistę jaki wykona dla nas nie tylko badania RTG ale również USG.

Jakie są objawy pięty Haglunda?

Jakie są podstawowe oraz najważniejsze objawy pięty Haglunda? Główne znaczenie odgrywa tutaj miejsce w którym pojawia się właśnie martwica jałowa kości piętowej, co za tym idzie tego gdzie ona najzwyczajniej w świecie występuje. Właśnie pięta Haglunda charakteryzuje się niestety bardzo doraźnym bólem, który z czasem przeszkadza w normalnym i codziennym funkcjonowaniu, chodzeniu oraz jak najbardziej wspomnianym bólem nie tylko podczas chodzenia ale również przy jakimkolwiek nacisku. Dlatego niech nie dziwi fakt, iż pięta Haglunda wymaga jak najszybszego zdiagnozowania i co najważniejsze znalezienie optymalnej metody pozwalającej na jej skuteczne wyeliminowanie, także w kontekście samych objawów. Jest to bardzo bolesna dolegliwość, która de facto wpływa niekorzystnie nie tylko na samo chodzenie, ale również funkcjonowanie, niekiedy wręcz na inne części naszego ciała, doprowadza do obciążenia ścięgna Achillesa czy poważnych dolegliwości samego kręgosłupa.

Poznaj metody leczenia pięty Haglunda?

Jakie są metody leczenia pięty Haglunda? Przede wszystkim farmakologia, odgrywa tutaj kluczowe znaczenie, choć w gruncie rzeczy zaleca się także odpoczynek, pozwalający na poprawę właściwości naszych ścięgien. Fizjoterapia oraz rehabilitacja, ćwiczenia czy też wręcz zabiegi relaksacyjne jak masaże, to kolejny aspekt o którym należy wspomnieć, gdy chodzi o piętę Haglunda. Zazwyczaj w przypadku takich dolegliwości ortopedycznych jak pięta Haglunda dąży się do zastosowania i wykorzystania najmniej inwazyjnych dolegliwości, pozwalających na skuteczne ich leczenie. Dodatkowo duże znaczenie odgrywa tutaj kwestia wykorzystania wkładek ortopedycznych, jakie przy odpowiednim dostosowaniu mogą wspomóc nasze pięty w procesie ich swoistego leczenia. Niestety niejednokrotnie pięta Haglunda wymaga wykonania zabiegu operacyjnego, jednak jest on ostatecznością co za tym idzie jest on bardzo ryzykownym rozwiązaniem i czymś co może nieść za sobą pewne konsekwencje zdrowotne. Zawsze pięta Haglunda wymaga jak wspomniano powyżej zdiagnozowania w jak najwcześniejszym co do tego stadium, również uzyskaniu wsparcia ze strony lekarza jakim jest ortopeda, tym samym leczenia jej w najbardziej optymalny i skuteczny dla nas sposób.


0 Comments

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *