Bakarat, czyli co warto wiedzieć o znanej grze hazardowej?

Publié par admin le

Bakarat, czyli co warto wiedzieć o znanej grze hazardowej?

Bakarat jest jedną z najpopularniejszych gier hazardowych. Znaleźć ją można zarówno w ofercie kasyna stacjonarnych, jak i internetowych. W bakarata gra się na całym świecie, w tym również w Polsce. Na czym dokładnie polega ta gra hazardowa? Co warto o niej wiedzieć? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Historia bakaratu

Początki gry bakarat przypadają około 1400 roku. To właśnie z tego okresu można spotkać pierwsze wzmianki o tej grze, lecz to, kto ją wymyślił i skąd się wzięła, są nadal kwestią sporną. Niektórzy wskazują, że to Włochy zapoczątkowały grę w bakarata, inni, że Francja. Jednak dokładne losy gry raczej już pozostaną niewyjaśnione. Pewno z kolei jest to, że bakarat cieszył się szczególną popularnością wśród szlachty francuskiej. W średniowieczu już istniało kilka jej odmian, a niektóre z nich przetrwały nawet do tej pory, jak na przykład Punto banco. Przez kolejne stulecia bakarat powoli zyskiwał na popularności, w 19. stuleciu dotarł do Ameryki Południowej, następnie do Stanów Zjednoczonych. Największy skok popularności wiąże się oczywiście z rozwojem miasta Las Vegas, które słynie z gier hazardowych. Nie trzeba było czekać długo, by gra rozprzestrzeniła się na inne rejony świata. Bakarat cieszy się popularnością także w azjatyckich kasynach, jak również w europejskich. Obecnie, w dobie wysoko rozwiniętej technologii i Internetu w bakarat online też można grać.

Bakarat i jego odmiany

Bakarat jest grą o długiej i bogatej historii, co zaowocowało różnymi jej wersjami. Najpopularniejszą odmianą bakaratu jest Punto Banco, którą oferują niemal wszystkie kasyna internetowe oraz stacjonarne. Swoją popularność zawdzięcza temu, że można grać za mniejsze stawki. Gra w Punto Banco jest banalnie prosta, rola gracza opiera się jedynie na obstawianiu zakładów, kartami zajmuje się krupier. Kolejna, również popularna wersja to Big Table Baccarat. Jej zasady zbliżone są do tych Punto Banco, z tą różnicą, że gracz zasiada przy dużym stole (maksymalna ilość graczy może wynieść aż 14). W Big Table Baccarat to również krupier rozdaje karty. Dla osób, które chciałyby wykazać się większą aktywnością polecany jest Chemin de Fer. Jest to jedna z najstarszych odmian gry, w której każdy może mieszać i rozdawać karty. W Chemin de Fer kart rozdawane są dołem i co ciekawe, gracz, który ostawia najwięcej, może zobaczyć karty, a pozostali muszą czekać.

Jak grać w bakarata?

Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z bakaratem, doskonale wie, że jest to bardzo prosta gra. Celem gracza jest osiągnąć wartość jak najbardziej zbliżoną do 9. Do rozgrywki wykorzystuje się 6 lub 8 talii kart. W bakaracie karty powyżej dziesiątki i figur takich jak walet, dama czy król się nie uznaje, ich punktacja liczona jest jako 0. Asy mają wartość jednego punktu, karty od 2 do 9 swoją wartością przekładają się na ilość punktów. W przebiegu rozgrywki również kolory nie mają żadnego znaczenia. Do bakarata może zasiąść jednocześnie nawet 14 osób. Osobą rozdającą karty jest z reguły bankier, czyli krupier, który rozdaje karty po jednej graczowi i sobie. Karty zwrócone są do góry. Zadaniem grającego jest określić, czy jego zdaniem karty po dodaniu odpowiadających im punktów, będą miały wartość równą lub zbliżoną do liczby 9. Na tej podstawie gracz ma trzy możliwości zawarcia zakładu. Może obstawić, czy wygra ręka bankiera, gracza lub wskazać na remis, czyli sytuację, w której karty gracza i bankiera będą miały identyczną wartość. Wygrywają oczywiście te osoby, które zgadną poprawny wynik. Co ważne, wartości kart nie mogą przekroczyć

Bakarat i szanse na wygraną

Patrząc na zasady gry, można uznać, że szanse na wygraną są dokładnie takie same dla bankiera, jak i dla gracza. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ale w ten sposób działa ta gra. Zapewnia lekką przewagę na stronę kasyna. Ogólnie mówiąc wypłaty dla wygranych bankiera, jak i gracza są w stosunku 1:1, za dobre wytypowanie remisu w stosunku 8:1.


Poster un Commentaire

avatar
  S’abonner  
Notifier de